Niedziela, 17 lutego 2019, imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

Coś dla Ciebie?

Witaj!


Wspólna praca, wyjścia na miasto, nowe znajomości... To wszystko sprawia, że nasza redakcja jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. Mimo że portal e-Stalowa.pl nie jest największy i najpopularniejszy, to praca w nim jest niewątpliwie ciekawym przeżyciem oraz daje mnóstwo satysfakcji.

Jeżeli kiedykolwiek myślałeś o zostaniu dziennikarzem to trafiłeś pod właściwy adres. Szukamy bowiem osób młodych, odpowiedzialnych oraz kreatywnych, które chciałyby współpracować z nami przy tworzeniu portalu e-Stalowa.pl

My też swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynaliśmy będąc w gimnazjum lub liceum. Niestety, wszystko się kiedyś kończy. Już za rok większość z nas podejmie studia poza Stalową Wolą i nie będzie w stanie udzielać się w serwisie. Nadszedł czas, abyśmy "przekazali pałeczkę" młodszemu pokoleniu dziennikarzy.

Dlaczego portal internetowy?
Odpowiedź jest prosta - bo sieć to niewyczerpany potencjał. Żadne inne medium nie daje takich możliwości komunikacji z odbiorcą jak Internet. Nigdzie indziej nie można jednocześnie zajmować się pisaniem tekstów oraz pracą ze sprzętem audio i video. Żadna bowiem gazeta nie opublikuje na swoich łamach filmu, tak samo jak żadne radio nie puści na antenie fotoreportażu. My tak, bo mamy takie możliwości.

Portal e-Stalowa.pl początkowo był małym serwisem stworzonym przez grupę młodych, ambitnych i aktywnych społecznie ludzi. Od samego początku naszym celem było udowodnienie, że w czasach obecnych młodzież nie musi kojarzyć się tylko z grami komputerowymi i chodzeniem po sklepach. Czas i wysiłek jaki włożyliśmy w budowanie serwisu zaowocował doświadczeniem, nowymi znajomościami i zdobytą wiedzą. Każdy z nas ma poczucie, że uczestniczy w czymś innym, niecodziennym i stara się wykonywać swoje obowiązki najlepiej jak może.

Jak pracujemy?
Nasz zespół zorganizowany jest na kształt typowej redakcji gazety czy portalu internetowego. Zarządzana przez kierownika redakcji, podzielona na sekcje tematyczne, osobne zespoły do różnych zadań. Dziennikarze, fotoreporterzy, graficy i programiści. Wszyscy pracują na markę, jaką stara się wyrobić sobie e-Stalowa.pl.

Kogo szukamy?
- osób, które chcą spróbować swoich sił jako dziennikarz,
Wymagania: Przede wszystkim wymagamy umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną, znajomości podstawowych zasad pisania tekstów, a także zdolności przystępnego przekazu informacji

- osób z zacięciem fotograficznym
Wymagania: Umiejętność sprawnego posługiwania się sprzętem wykorzystywanym w reporterce (lustrzanka cyfrowa). Mile widziane posiadanie własnego aparatu.

- grafik / webmaster
Wymagania: Znajomość programów graficznych w zakresie niezbędnym do prawidłowej optymalizacji grafiki na potrzeby serwisu.
Znajomość podstawowych języków wykorzystywanych przy tworzeniu stron internetowych oraz cech charakterystycznych najpopularniejszych przeglądarek internetowych.

Jeżeli masz jakieś pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej - skontaktuj się z nami.

Kontakt:
Bartłomiej Banaczyk
banaczyk(małpa)e-stalowa.pl
tel. 609 589 930

gg: 1614732
Magdalena Węgrzyniak
Kierownik redakcji

Moja przygoda z portalem zaczęła się ponad roku temu, zaczynałam jako totalny laik w tej dziedzinie. Początki były trudne ale dzięki pomocy redakcji szybko wdrożyłam się w rytm pracy. To właśnie ludzie spowodowali, że dziennikarstwo stało się moja pasją. E-Stalowa.pl dała mi szanse rozwoju, poznałam tajniki pracy dziennikarza a także sposób kierowania zespołem redakcyjnym.

Współpraca z portalem dostarczyła mi wiele nowych znajomości z ludźmi ze stalowowolskiej sceny politycznej czy kulturalnej. Nasz zespół to grupa niesamowitych, młodych osób, chętnych do pracy i działania. Dzięki nim słowo "praca" nabiera całkowicie innego znaczenia, to niekonwencjonalny i ciekawy sposób spędzania wolnego czasu.

Marcin Rochowski
Dziennikarz, fotoreporter e-stalowa.pl

Moja działalność w portalu e-stalowa.pl zaczęła się właściwie jeszcze przed jego powstaniem. Jednak dopiero po starcie serwisu w lutym 2009 roku, zaczęła się moja prawdziwa przygoda z dziennikarstwem.

Zaczynałem jak każdy amator - zero doświadczenia, a mnóstwo zapału. Z czasem poznałem mnóstwo ludzi podobnych do mnie. Podszkoliłem przy okazji fach fotoreporterski i rozwinąłem swoje zainteresowania. Praca w portalu sprawiła, że zacząłem na poważnie zastanawiać się nad rozpoczęciem studiów dziennikarskich.

O serwisie | Materiały do pobrania | Redakcja | Dołącz do nas | Partnerzy | Patronat Medialny | Reklama | Kontakt

Copyright 2009-
Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /home/user/www/e-stalowa.pl/theme/stw/stopka.php on line 4
2019 e-Stalowa.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.


Warning: include(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_include=0 in /home/user/www/e-stalowa.pl/theme/stw/stopka.php on line 5

Warning: include(http://www.e-stalowa.pl/stat2.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/user/www/e-stalowa.pl/theme/stw/stopka.php on line 5

Warning: include(): Failed opening 'http://www.e-stalowa.pl/stat2.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php') in /home/user/www/e-stalowa.pl/theme/stw/stopka.php on line 5