Warning: Use of undefined constant id - assumed 'id' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/user/www/e-stalowa.pl/theme/stw/news.php on line 2
Gesty mówią więcej niż słowa! - Wiadomości Stalowa Wola - e-stalowa.pl

Środa, 19 czerwca 2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Wiadomości

Karczma Biesiada

Gesty mówią więcej niż słowa!

16.10.2010 Dagmara Osińska

Wiemy o tym doskonale, ale czy wszyscy stosujemy się do tej zasady? Oto kilka słów o tym, jak prawidłowa komunikacja niewerbalna może poprawić nasz ogólny wizerunek i pomóc wywrzeć dobre ‘pierwsze wrażenie’.

Od dziecka uczymy się posługiwać ojczystym językiem, staramy się poprawnie wysławiać i w jak najlepszy sposób przekazywać swoje myśli poprzez słowa. Jak się jednak okazuje - to nie wszystko! Naukowcy udowodnili, że treść wypowiadanych słów stanowi jedynie 10% odbioru osoby mówiącej. Mowa ciała- bo o to się właśnie rozchodzi- obejmuje nasze ruchy, gesty, oraz wyrazy twarzy. Co ciekawe, gesty nigdy nie kłamią, dlatego w ten sposób najłatwiej odczytać prawdziwe intencje naszego rozmówcy.

„Ludzie na całym świecie używają około 600 charakterystycznych gestów, jednak musimy być ostrożni, ponieważ każdy gest może mieć inne znaczenie w innym kraju.” – mówi Desmond Morris, autor wielu popularnych za oceanem książek i poradników o mowie ciała.
I tak np. gest używany przez amerykanów jako ‘ok’ we Francji oznacza ‘zero’.


Demaskujemy kilka innych typowych tików:
- Rytmiczne poruszanie stopą, podczas gdy siedzimy, świadczy o tym, że nie interesuje nas to, czego lub kogo właśnie słuchamy.
- Kiedy ktoś podczas rozmowy kładzie swoje ręce na biodra- nie zbliżaj się! Ta osoba nie chce, abyś jej przeszkadzał.
- Lekko przechylona głowa lub częste dotykanie włosów, może natomiast oznaczać, że Twój rozmówca chce Cię poderwać!
- Bardzo łatwo jest też wykryć osoby nieszczere. Kłamcy często dotykają twarzy, zakrywają usta, a ich wzrok jest rozbiegany i nie może skupić się na jednym punkcie.
- Gdy widzimy kogoś, kogo bardzo lubimy, lub kochamy, nasze źrenice powiększają się- to dlatego zakochani tak lubią wpatrywać się sobie w oczy.

Co więc robić, aby zostać dobrze odebranym w towarzystwie?
- Jeśli z kimś rozmawiasz- patrz mu w oczy- w ten sposób okażesz swoje zainteresowanie tematem. Nie wpatruj się jednak uporczywie! Wydasz się wtedy natrętny/-a.
- Nie stawaj zbyt blisko rozmówcy- 1,5m to dobra odległość od osoby którą słabo znasz.
- Uśmiechaj się - rób to od czasu do czasu, żeby pokazać, że jesteś przyjaźnie nastawiony/-a. - Pamiętaj, aby uśmiechać się delikatnie i naturalnie. Wymuszony uśmiech zostanie od razu rozpoznany.
- Gdy siadasz- rób to z gracją. Siądź prosto, nie rozkładaj się na całej sofie, ale też nie kul się jak szara mysz. Odpowiedni sposób siedzenia pokaże, że jesteś pewny/-a siebie, ale nie arogancki/-a.
- Opanuj swoje gesty- częste poruszanie rękami i nadmierna gestykulacja charakteryzuje osoby niewiarygodne i roztrzepane. Aby jednak nie wyjść na sztywniaka, porusz się czasami. 

Jak widać znajomość mowy ciała może mieć bardzo duże znaczenie w naszym życiu. Warto znać te niepisane zasady, gdy poznajemy nowych ludzi, staramy się o pracę, lub występujemy publicznie. Nawet, gdy próbujemy porozumieć się z kimś w innym języku, bardziej pomocny od setek słów jest zwykły przyjazny uśmiech! Pamiętajmy o tym na co dzień.

Czytano 11162 razy | komentarzy[0]

Podziel się »
Dodaj na sledzik.pl
Dodaj na facebook.com
Dodaj na blip.pl
Dodaj na twitter.org
Dodaj na wykop.pl
Dodaj na joemonster.org
Wyślij znajomemu
Drukuj

Dodaj na sledzik.pl

Dodaj na facebook.com

Dodaj na blip.pl

Dodaj na twitter.org

Wyślij znajomemu

d

Waszym zdaniem

Jeszcze nikt tego nie komentował, może Ty to zrobisz...

Dodaj komentarz

Twoje imię
Twój e-mail
temat
zaznacz aby dodać komentarz

O serwisie | Materiały do pobrania | Redakcja | Dołącz do nas | Partnerzy | Patronat Medialny | Reklama | Kontakt

Copyright 2009-
Warning: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/user/www/e-stalowa.pl/theme/stw/stopka.php on line 4
2019 e-Stalowa.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.


Warning: include(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_include=0 in /home/user/www/e-stalowa.pl/theme/stw/stopka.php on line 5

Warning: include(http://www.e-stalowa.pl/stat2.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/user/www/e-stalowa.pl/theme/stw/stopka.php on line 5

Warning: include(): Failed opening 'http://www.e-stalowa.pl/stat2.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php') in /home/user/www/e-stalowa.pl/theme/stw/stopka.php on line 5