:: Dzień odpowiedzialnej sprzedaży wyrobów tytoniowych
(2010-09-09 16:06:10)

Trwa IV Ogólnopolski Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży Wyrobów Tytoniowych, który jest kulminacją XIII edycji programu "Stop 18". Organizatorzy akcji zwracają uwagę na problem, jakim jest sprzedaż wyrobów tytoniowych młodym ludziom. Kolejny raz w działania Programu włączyli się stalowowolscy policjanci. Będą oni informować sprzedawców wyrobów tytoniowych o przysługujących im prawach i konsekwencjach łamania przepisów.
Podczas dzisiejszej akcji w Stalowej Woli będą prowadzone wzmożone kontrole punktów sprzedaży wyrobów tytoniowych. Sprzedawcy otrzymają ulotki edukacyjne oraz oznakowania na punkty sprzedaży. W ramach programu "Stop 18" odbędą się również spotkania edukacyjne z rodzicami, którzy dowiedzą się jak uchronić swoje dzieci przed paleniem.

W ramach akcji stalowowolscy dzielnicowi odwiedzą zwłaszcza sprzedawców w małych sklepach osiedlowych oraz kioskach "Ruchu". Dzielnicowi przypomną sprzedawcom przepisy prawa dotyczące zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom niepełnoletnim oraz prawo do żądania dokumentu potwierdzającego pełnoletniość nabywcy.

W ramach tegorocznej edycji programu została również uruchomiona specjalna strona internetowa na której anonimowo można zgłaszać punkty handlowe, co do których mamy podejrzenia, że prowadzona jest tam sprzedać papierosów nieletnim. Takiego zgłoszenia można dokonać na www.sklepdokontroli.pl


adres tej wiadomości: www.e-stalowa.pl/news.php?id=631