:: W trosce o bezpieczeństwo podróżnych
(2010-10-17 12:20:56)

W środę i czwartek stalowowolscy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny pasażer”. W efekcie czterem kierowcom przewożącym pasażerów zabroniono dalszej jazdy. Nowością w tej akcji była możliwość ważenia pojazdów, dzięki której okazało się, że na 22 zważone pojazdy w 21 przypadkach zaniżona była wartość masy własnej „busów”, co pozwalało wozić więcej pasażerów.
Środa i czwartek były dniami wzmożonej pracy stalowowolskich policjantów „drogówki”. Funkcjonariusze postanowili przyjrzeć się w jakich warunkach przewożeni są pasażerowie w środkach komunikacji publicznej, pomimo tego, że nie dochodziły do nich żadne sygnały o nieprawidłowościach w tym zakresie.

W wyniku kontroli czterem kierowcom zabroniono dalszej jazdy. Trzech z nich poruszało się niesprawnymi pojazdami, natomiast czwarty kierowca nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania autobusem. Jeden z autobusów od ponad miesiąca nie posiadał aktualnych badań technicznych, natomiast inny wykonywał kurs do Białegostoku z niesprawnym zawieszeniem.
Dzięki wadze do ważenia pojazdów, wypożyczonej przez Hutę Stalowa Wola, policjanci skontrolowali masę własną busów. 21 z nich zaniżało masę własną aby móc przewozić więcej pasażerów.

Za popełnione wykroczenia kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, w jednym przypadku toczy się postępowanie administracyjne z uwagi na naruszenia ustawy o transporcie drogowym.
adres tej wiadomości: www.e-stalowa.pl/news.php?id=647