:: Likwidacja Gimnazjum nr. 3?
(2011-01-25 12:30:30)

Na najbliższym posiedzeniu Sesji Rady Miejskiej w dniu 31 stycznia br., radni głosować będą nad uchwałą intencyjną w sprawie likwidacji Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Stalowej Woli.

Wcześniej jednak (27 stycznia) na sali gimnastycznej Gimnazjum nr.3 o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie wszystkich zainteresowanych tą sprawą. Ma ono na celu poznanie opinii mieszkańców na temat planowanej likwidacji.

Prezydent Andrzej Szlęzak widzi wiele plusów związanych z likwidacją placówki. Przede wszystkim do szkoły uczęszcza zbyt mało uczniów biorąc pod uwagę rozmiary budynku, a według przewidywań problem będzie narastał. Inną sprawą są koszty. Likwidacja pozwoli na zmniejszenie wydatków w budżecie miasta o około 1 milion zł. rocznie.

A co z uczniami? Według prezydenta klasy integracyjne zawitają do murów szkoły nr. 7, natomiast pozostali uczniowie otrzymają możliwość wyboru dowolnej szkoły. Los nauczycieli nie wygląda już tak różowo, ponieważ stracą pracę.

Do budynku, który aktualnie zajmuje gimnazjum ma się przenieść Szkoła Specjalna. Na remont, którego wymaga obecny budynek Szkoły Specjalnej w powiecie nie ma pieniędzy.


adres tej wiadomości: www.e-stalowa.pl/news.php?id=696