:: Benefis Profesora
(2011-06-18 01:06:14)

Ślązak, stalowowolanin, krakus, Lasowiak – po pierwsze; śpiewak, dyrygent, pianista, kompozytor, aranżer – po drugie; nauczyciel, kierownik artystyczny, kawaler Gloria Artis – po trzecie – i nie powinno być wątpliwości, kogo dotyczyć może ta wyliczanka. W tyle prostych znaczeń, ale jakże pełnych treści, życie obdarzyło Alojzego Szopę.

Profesor ze wzruszeniem i radością przyjął zaproszenie do obchodu swoich 80. urodzin, które napłynęło na jego ręce ze Stalowej Woli. Dokładnie w dniu urodzin – 25 czerwca, w Miejskim Domu Kultury – najważniejszym miejscu realizacji jego pasji i talentu, będzie miał miejsce specjalny, rocznicowy benefis Alojzego Szopy.

Program benefisu wypełnią utwory-symbole, które opowiedzą historię pracy Profesora
w Stalowej Woli. Do ich wykonania intensywnie przygotowują się śpiewające zespoły MDK: Lasowiacy, Kameralny, Cantus i ich soliści. Koncert oczywiście rozpocznie się Polonezem A-dur Fryderyka Chopina w wykonaniu wszystkich zespołów artystycznych MDK, które miały okazję współpracować z Alojzym Szopą. W programie nie zabraknie niespodzianek, którymi autorzy benefisu postarają się mile zaskoczyć Profesora.

Gospodarzem wieczoru, na specjalną prośbę benefisanta, będzie Waldemar Pawłowski, z którym to współpracował przez wiele lat.


Miejski Dom Kultury
25 czerwca 2011, godz. 18.00
sala widowiskowa MDK

Wstęp za zaproszeniami, które można otrzymać w Dziale Organizacji Imprez MDKadres tej wiadomości: www.e-stalowa.pl/news.php?id=719