:: Wystawa „Pieniny okiem Stalowowolskiej młodzieży”
(2012-11-08 18:28:20)

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na otwarcie wystawy zorganizowanej przez stalowowolskie koło fotograficzne KADR. Wystawa jest efektem projektu realizowanego w czerwcu tego roku, pod tytułem „Pieniny okiem Stalowowolskiej młodzieży”. W jego ramach przez ponad miesiąc organizowane były spotkania, warsztaty w studiu a wszystko zakończyło się dwudniowym wyjazdem w Pieniny.
W zajęciach wzięło udział blisko 30 osób. W zdecydowanej większości młodzież ze Stalowej Woli oraz okolic. Podczas dwudniowego wyjazdu przebyliśmy ponad 700 km, zdobyliśmy dwa najwyższe szczyty Pienin oraz przywieźliśmy ze sobą tysiące niezwykłych zdjęć. Efekty naszej pracy można podziwiać już od dawna na naszej stronie internetowej pod adresem www.kadr.e-stalowa.pl. Wszystkie nasze wspomnienia zostały utrwalone również na filmie stworzonym przez Kadrowiczów.

KADR to koło fotograficzne istniejące od 2008 roku. Pierwotnie stworzone przy Spółdzielczym Domu Kultury, obecnie działające w Miejskim Domu Kultury. Koło zrzesza przede wszystkim młodzież ze Stalowej Woli oraz okolic. Jak mówią prowadzący, jego ideą w odróżnieniu od innych istniejących już grup, nie jest zrzeszenie profesjonalnych fotografów z wieloletnim doświadczeniem. KADR, stawia na młodzież i nie ważne jest czy dołączając do grupy masz wiedzę i umiejętności. Najważniejsze są chęci do nauki.

Nasza grupa obecnie, to ponad 30 młodych osób ze Stalowej Woli i okolic. Jak koło fotograficzne od dawna zajmujemy się organizacją wielu przedsięwzięć w naszym mieście. Bierzemy udział w inicjatywach społecznych, organizujemy wyjazdy, warsztaty studyjne oraz plenerowe czy chociażby uczestniczymy w wydarzeniach kulturalnych. Młodzież, która działa razem z nami uczy się nie tylko fotografii. Działanie w grupie, to również odpowiedzialność za brane na siebie obowiązki, to nauka organizacji oraz samodyscypliny. Bo KADR, tworzymy wszyscy razem.

Wystawa odbędzie się dzięki uprzejmości Spółdzielczego Domu Kultury w klubie EMKA.
Zapraszamy w najbliższą sobotę, 10 listopada 2012r. o godz. 16.

Klub EMKA
Żwirki i Wigury 6
Stalowa Wola 37-450
adres tej wiadomości: www.e-stalowa.pl/news.php?id=723